הלוואה להשלמת הון עצמי לדירה

מעוניינים לרכוש דירה חדשה או יד 2 ולהפסיק לשלם שכירות ולעבור בין דירות כל שנה או שנתיים? האם חסר לכם הון עצמי כדי לקבל אישור עקרוני למשכנתה? ובכן, אם ההון העצמי שלכם נמוך ואינכם מצליחים לגייס את ההון הנדרש כדי לקבל אישור למשכנתא, כדאי לכם לדעת כי יש אפשרות לקחת הלוואה להשלמת הון עצמי לדירה.

זוג חותם על טופס הלוואה להשלמת הון עצמי לדירה

עם זאת, אין למהר ולקחת הלוואה להשלמת הון עצמי ועליכם לבדוק את כל האפשרויות הקיימות ולקבל החלטה פיננסית שקולה, לכן כדאי לכם לפנות לייעוץ מקצועי.

מהו ההון העצמי לרכישת דירה ראשונה?

בנק ישראל קבע לפני מספר שנים מגבלות שונות על נוטלי המשכנתאות, אחת המגבלות היא ההון העצמי הנדרש כדי לקבל אישור למשכנתא. בנק ישראל קבע כי זוגות צעירים הרוכשים דירה ראשונה צריכים לגייס לפחות 25% הון עצמי, לכן אם אתם מעוניינים לרכוש דירה בשווי 1,000,000 ₪ עליכם לגייס הון עצמי בגובה 250,000 ₪.

אגב, אם אתם רוכשים את הדירה במסגרת תוכנית למשתכן, עליכם לגייס הון עצמי נמוך יותר. משפרי דיור נדרשים לגייס הון עצמי בגובה 30% ומשקיעים צריכים לגייס הון עצמי בגובה 50%.

מי צריך הלוואה להשלמת הון עצמי לדירה?

ברוב המקרים זוגות צעירים המתכננים לרכוש דירת מגורים לראשונה בחייהם, זקוקים לעזרה בגיוס ההון העצמי הנדרש כפי שקבע בנק ישראל, כלומר 25%. רבים מהזוגות הצעירים נאלצים לבקש עזרה מההורים כדי לגייס את ההון העצמי הנדרש, אך לא תמיד ההורים יכולים לעזור כספית לזוג הצעיר, במיוחד במשפחות בהן יש יותר מילד אחד.

זוג צעיר המעוניין להגשים את החלום ולרכוש דירת מגורים נאלץ למצוא פתרונות יצירתיים כדי לגייס את ההון העצמי הנדרש. בדרך כלל, הזוג הצעיר יפנה לבנקים כדי לקחת הלוואה לגיוס ההון העצמי, מעבר להתחייבות הכספית שעליו לבצע מול הבנק המאשר לו משכנתא. עם זאת, הבנקים אינם ממהרים להציע הלוואות להשלמת הון עצמי בגלל הסיכון הרב לכספם, לכן יש אפשרות לקחת הלוואה חוץ בנקאית. תנאי ההלוואה משתנים בין הגופים הפיננסיים השונים, לכל גוף יש דרישות אחרות ותנאי החזר שונים, לכן חשוב לערוך סקר שוק מקיף.

כדי לגייס הלוואה להשלמת הון עצמי לדירה – אנא השאר פרטיך בטופס ליצירת קשר. היועצים של צוק פיננסים יפנו את בקשתך לגורמים מובילים בעולם הפיננסים על מנת לסייע לך לקבל הלוואה נוחה בריבית אטרקטיבית. אנו נלווה אותך לכל אורך הדרך ונשמח לסייע לך לקחת הלוואה נוחה להשלמת ההון העצמי כדי שתוכל להגשים את החלום ולרכוש דירת מגורים.

נושאים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

הלוואה מיידית

הלוואה לכל מטרה