הלוואות בנקאיות ללקוחות כל הבנקים

בשנים האחרונות אנו עדים לשתי מגמות סותרות הקשורות לפעילות האשראי בבנקים. מצד אחד, כבר זמן רב מתרחש תהליך של הורדת ריביות בעולם, וישראל, כמדינה שמושפעת מאד מן הכלכלה העולמית נאלצת להתיישר מול התהליכים הגלובאליים (כדי לא להפוך למקלט עולמי עבור ספקולנטים שגורפים רווחים על הפרשי ריבית). הריבית הנמוכה של בנק ישראל, שעומדת כיום על 0.05% בלבד, גורמת לכך שנטילת הלוואות בנקאיות הפכה להיות זולה במיוחד והגבירה את הביקוש לבקשות אשראי מצד הציבור.

סגירת הלוואה בין לקוח לנציג הבנק

מצד שני, לאחר המשבר הכלכלי בשנת 2008 ובעיקר קריסת בנק ליהמן בראדרס, הבנקים המרכזיים בעולם החלו לשים דגש על יציבות המערכת הבנקאית ולשנות את הדרך בה מבוצעת הרגולציה של בנקים מסחריים. גם בישראל, הבנק המרכזי פרס מול הבנקים רשימה של דרישות הנוגעות להעלאת אחוז ההון העצמי, היפטרות מנכסים רעילים והגברת היציבות באופן כללי. כתוצאה מכך, הבנקים החלו להקשיח את התנאים לקבלת אשראי ולדרוש מן הלווים ביטחונות ברמה גבוהה.

הלוואות בנקאיות ללקוחות כל הבנקים

שתי המגמות הללו, של עלייה בביקוש לאשראי וירידה בהיצע בו זמנית, יוצרים בעייתיות מסוימת בשוק האשראי הבנקאי, ובעיקר עבור לקוחות עסקיים. הלוואות מהבנק לפתיחת עסק, לדוגמא, הפכו להיות לדבר מורכב עבור יזמים וחברות קטנות, משום שהבנק אינו מוכן להעניק אשראי ללא הצגת ביטחונות משמעותיים.

עם זאת, הלוואות דרך הבנק הן עדיין הדרך הטובה והזולה ביותר לקבל אשראי. במידה והלווה הפוטנציאלי הוא לקוח ותיק של הבנק, יש לו הכנסות קבועות והיסטוריית האשראי שלו היא טובה, הבנק יציע ללקוח בעצמו ליטול הלוואה בתנאים אטרקטיביים. זאת מכיוון שבסופו של דבר זהו האינטרס של הבנק להעניק הלוואות ולקבל ריבית לאנשים פרטיים וגופים שסיכון האשראי שלהם הוא נמוך.

יש לציין, כי הלוואות מבנקים אינן זהות בתנאים שלהן בכל הגופים הפיננסיים ולכן מומלץ מאד לעשות סקר שוק מקדים ולבדוק את כל האפשרויות לפני שמחליטים על נטילת הלוואה. בנוסף לכך, אם אתם משתייכים לקבוצה או מגזר מסוים, כמו עובדי מדינה, סטודנטים, מורים, עובדי משרד הביטחון ועוד, סביר להניח שיש לארגון המייצג אתכם הסדר עם אחד הבנקים בנוגע להלוואות משתלמות יותר.

אם תרצה סיוע בקבלת הלוואה או שיש לך שאלות נוספות בנוגע לאפשרויות של קבלת הלוואות בנקאיות ללקוחות כל הבנקים, אנו עומדים כאן לרשותך. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטיך בעמוד זה ואנו נחזור אליך עם כל המידע ללא כל עלות או התחייבות.