תהליך לקיחת משכנתא

נטילת משכנתא היא אחת מן ההחלטות הפיננסיות החשובות ביותר בחייהם של אנשים רבים וזאת בגלל הסכומים הגבוהים של האשראי ותקופת ההחזר הארוכה. ההשלכות של לקיחת הלוואה לאורך זמן ממושך הן משמעותיות מאד, כאשר הסכומים המופרשים מידי חודש משפיעים על התקציב המשפחתי.

זוג עם תינוק בא לקחת הלוואה לטיפולי פוריות

משכנתא היא כמובן מוצר לכל דבר וצריך להתייחס אליה בהתאם. עלות משכנתא מתבטאת בעיקר בריבית שנגבית על הקרן של ההלוואה, אך ישנן גם הוצאות נוספות, כגון עלות פתיחת תיק משכנתא, עמלות שונות, אגרות לרשויות ממשלתיות, הוצאות טרחה של עורכי דין ועוד.

תהליך לקיחת משכנתא

אנשים רבים חוששים לגשת לתהליך של לקיחת משכנתא משום שכל העניין נראה להם מסובך, מורכב ורווי בבירוקרטיה מול הבנקים והרשויות השונות. עם זאת, בעזרת מדריך ללקיחת משכנתא שזמין בגישה חופשית, כל אדם יכול לקבל הדרכה בנוגע לפעולות שעליו לעשות כדי ליטול משכנתא בצורה מהירה ואפקטיבית. מדריך משכנתא כזה, שאנו מציעים לכם לעיין בו באתר צוק פיננסים, ינחה אתכם צעד אחד צעד בדרך לדירה המבוקשת שלכם.

איך לוקחים משכנתא?

לאחר שההכנות והחישובים הראשוניים שלכם לגבי הסכומים והעלויות הסתיימו וההחלטה הסופית על לקיחת משכנתא התקבלה, ניתן לגשת לצעדים הפרקטיים ולהתחיל בתהליך מול הבנקים למשכנתאות.

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לקבל אישור עקרוני מהבנק לגבי נטילת משכנתא בסכום המבוקש. ניתן לעשות זאת במספר דרכים – לגשת בצורה פיזית לסניף ולדבר עם נציגי הבנק, להתקשר לסניף או לעשות את זה באתר האינטרנט של הבנק על ידי מילוי פרטים אישיים נדרשים. בשלב זה, על הלווים יהיה לספק לבנק מידע רלוונטי על עלות הדירה, מאפיינים אישיים, השכלה, ותק בעבודה, הכנסה חודשית נטו ועוד.

יש לציין, כי ניתן ורצוי, כמובן, לפנות למספר בנקים למשכנתאות, במטרה להשוות בין ההצעות השונות שמתקבלות ולבחור את האופציה המשתלמת ביותר מבחינתכם. צריך לזכור גם, כי כאשר יש בידכם הצעה קונקרטית מהבנק לגבי עלות משכנתא ותמהיל ספציפי, יש באפשרותכם לפנות ליועצי משכנתא חיצוניים ולבדוק האם ישנה אפשרות להוזיל את העלויות עוד יותר.

עלות פתיחת תיק משכנתא

לאחר שבחרתם את הבנק המתאים לכם ביותר והשגתם את ההצעה המתאימה לכם ביותר, אתם מוכנים לחתום על עסקת המשכנתא ולקבל עליכם את ההתחייבות הכספית ארוכת הטווח הנ"ל. מעבר לאגרות, תשלומים למתווכים ועמלות שונות, הבנק יגבה מכם במעמד זה עמלה על פתיחת תיק שעומדת בדרך כלל על 0.25% מגובה האשראי. עמלה זו נלקחת על ידי הבנק כפיצוי על זמן עריכת מסמכים, בדיקות, העמדת משכנתא ועוד.

צריך לזכור, כי במידה ואתם לקוחות בעלי יכולת מיקוח או בעלי וותק בבנק, יש באפשרותכם להתמקח על גובה עמלת פתיחת תיק ואף להביא לביטול שלה לחלוטין. כמו כן, התמקחות מול נציגי הבנק היא משתלמת בכל שלב של המשא ומתן ויכולה לגרום להפחתת עלויות של עשרות אלפי שקלים לאורך תקופת החזר המשכנתא.

עלות משכנתא – הוצאות נוספות

בנוסף להוצאות הללו של משכנתא, עליכם לזכור שהבנק דורש גם שורה של ערבויות ומסמכים כדי להבטיח את החזר המשכנתא התקין. בין השאר ניתן לציין את החובה לעשות ביטוח חיים ודירה, רישום בטאבו, רישום ברשם המשכונות ועוד. אחרי שכל המסמכים מצויים בידי הבנק, סכום האשראי מועבר לידי המוכרים של הדירה בתאריך המיועד לכך.

במידה שאתה מתכוון ליטול משכנתא בקרוב, אנו קוראים לך לגלוש במדריך משכנתא שנמצא באתר צוק פיננסים ולהשוות בין המסלולים והתמהילים השונים. כמו כן, הנציגים הטלפוניים שלנו זמינים לשירותך בכל עת ללא עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו ניצור קשר טלפוני במהירות האפשרית.