הלוואות בשקים

כל אדם נתקל במהלך חייו בסיטואציות מסוימות, בהן הוא נאלץ לפנות לאנשים או גופים חיצוניים בבקשת הלוואה. זה יכול לקרות בגלל ירידה פתאומית בהכנסות בעקבות פיטורים מהעבודה או הוצאות חריגות ובלתי צפויות על תשלומי חובות, השקעה בעסק או מימון טיפולים רפואיים. במידה ואין לאותו אדם אופציה לקבל הלוואה מקרובי משפחה או חברים, הכתובת לבקשת האשראי תהיה בדרך כלל בנק או חברה חוץ בנקאית אחרת.

כסף שניתן כהלוואה

הלוואות חוץ בנקאיות בצ'קים – איך זה עובד?

מכיוון שבשנים האחרונות הבנקים הקשיחו מאד את תנאי האשראי הצרכני והעסקי, אנשים רבים אינם עומדים בקריטריונים ומקבלים סירוב לבקשות ההלוואה מסיבות שונות. הפתרון מבחינת לקוחות אלו הוא אחד – פנייה לגופים חוץ בנקאיים, כאשר אחד המסלולים הנפוצים הוא הלוואות כנגד צ'קים.

לקוחות בנקאיים אשר יש ברשותם פנקסי צ'קים (מה שאומר, כי הם אינם לקוחות מוגבלים), יכולים לגשת לאחת מהחברות הפרטיות שעוסקות במתן אשראי ולקבל הלוואה על סמך הוצאת צ'קים דחויים בהתאם לסיכום התנאים עם הגוף המלווה.

אופן קבלת הלוואות דרך שיקים הוא כדלקמן: הלווה הפוטנציאלי מציג מסמכים בסיסיים כמו תעודה מזהה, תלושי משכורת אחרונים ותדפיסים מהבנק ולאחר מכן מסכם את תנאי הריבית ופריסת התשלומים. לאחר ביצוע החישובים על גובה התשלומים, הלווה רושם צ'קים דחויים למספר החודשים שנקבע ומוסיף כמובן את התשלומים על ריבית ועמלות שונות.

הלוואות פרטיות בצ'קים – יתרונות וחסרונות

היתרון הגדול ביותר של שיטת הלוואות עם צ'קים, הוא כמובן האופציה לקבל את האשראי הדרוש באופן מהיר ופשוט למדי. לעתים קרובות, ללווים אשר מקבלים סירוב מהבנק פשוט אין אפשרות אחרת, כך שקבלת כסף באמצעות הלוואות עם שקים יכולה להוציא אותם מהברוך הפיננסי ולתת להם הזדמנות לממן את הצרכים הדחופים ביותר.

חברות האשראי הפרטיות אינן מפוקחות בצורה הדוקה על ידי רגולטורים, כמו הבנקים המסחריים – דבר שיכול להתפרש כחיובי או שלילי. עם זאת, יש ברשותן יכולת להעניק הלוואות ללווים שנחשבים בעייתיים ועדיין להישאר רווחיות.

החסרונות של שיטת הלוואות בשקים נוגעים בעיקר לתנאי האשראי, אשר הרבה פחות אטרקטיביים ללווים מהאופציות שקיימות בבנק, לדוגמא. מכיוון שהלקוח שמבקש הלוואה הוא יחסית אנונימי עבור החברות החוץ בנקאיות (בניגוד לבנקים, שמכירים את הלקוחות היטב), הוא נחשב כבעל סיכון אשראי גבוה ולכן ישלם סכומים גבוהים במיוחד על ריבית ההלוואה.

עם זאת, יש לציין, כי הלקוח יכול לבחור את פריסת התשלומים המועדפת עליו וכך להוריד את העלויות של הריבית. כמו בכל מקרה של נטילת אשראי, גם הלוואות כנגד צ'קים הן זולות יותר ככל שתקופת ההחזר היא קצרה יותר.

אנו בפורטל צוק הלוואות לכל מטרה מעוניינים לקשר בין מבקשי אשראי לגופים שמציעים אופציות משתלמות במיוחד של הלוואות בישראל. אם יש לך שאלות נוספות על שיטת ההלוואות בשקים, כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה והנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.