משכנתא משלימה

מחירי הדיור בארץ רק ממשיכים לעלות, לכן זוגות צעירים ומשפרי דיור זקוקים להלוואה גבוהה על מנת לרכוש דירה חדשה או יד 2. מאחר והמדינה מכירה בזכות הבסיסית של כל האזרחים לגור בנכס בבעלותם החליטה הממשלה על תכנית המשכנתא לזכאים במסגרת משרד הבינוי והשיכון. עם זאת, הסכום המאושר במסגרת משכנתא לזכאים לרוב אינו מספיק לרכישת הנכס המבוקש, לכן ניתן לקחת מהבנקים המסחריים משכנתא משלימה.

שלט של משכנתא

מהי משכנתא משלימה ומי זכאי לקבל אותה?

משכנתא משלימה, כשמה כן היא, היא הלוואה בתנאים של ריבית מועדפת ואטרקטיבית שניתן לקחת מאחד הבנקים למשכנתא, מעבר להון העצמי ולמשכנתא הנלקחת בתנאי הזכאות של משרד הבינוי והשיכון. למעשה, משכנתא משלימה נועדה לכסות את ההפרש בין עלות הנכס הנרכש לבין הסכום המאושר להלוואה בתנאי הזכאות.

חשוב להדגיש כי עליכם להתחייב למעשה לשתי הלוואות נפרדות על מנת לרכוש את דירת החלומות שלכם. כדי לרכוש את הנכס עליכם להוציא תעודת זכאות במשרד הבינוי והשיכון, ובהנחה שההון העצמי העומד לרשותכם אינו גבוה ואינו מכסה את עלות הדירה, עליכם לבקש מהבנק משכנתא משלימה.

הבנק ידון בבקשתכם ויקבע את תנאי המשכנתא המשלימה בהתאם למאפייני הנכס והמאפיינים האישיים הייחודיים שלכם. תנאי הריבית משתנים בין הבנקים ומלווה ללווה, בהתאם ליכולת ההחזר ועל פי קריטריונים נוספים בהתאם לשיקול דעת הבנק.

כדאי לדעת כי משכנתא משלימה מאפשרת לרבים לרכוש דירה חדש או יד 2, עם זאת יש סיכון גבוה מאחר ומתחייבים לשתי הלוואות, אך ניתן לפזר סיכונים וליהנות ממשכנתא בתנאים נוחים, במיוחד כיום לנוכח הריבית הנמוכה הנמצאת בשפל חסר תקדים.

מגבלות בנק ישראל

ראוי לציין כי הבנקים המסחריים פועלים בהתאם למגבלות החלות עליהם מבנק ישראל, הבנק למשכנתאות מורשה להעניק לכם משכנתא משלימה בנוסף למשכנתא בתנאי זכאות, על פי שיעור המימון הנקבע על ידי בנק ישראל. לכן, עליכם לגייס את ההון העצמי הנדרש על פי מגבלות שיעור המימון, ולאחר הנפקת תעודת הזכאות תוכלו לממן את רכישת הנכס באמצעות משכנתא משלימה בנוסף למשכנתא בתנאי זכאות.

מאחר והמשכנתא בתנאי זכאות לרוב אינה מספיקה לרכישת הדירה, אופציית המשכנתא המשלימה מתאימה לרבים מהלווים, ומאפשרת להם להגשים את חלומם. עם זאת, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי על מנת להבין את היתרונות והחסרונות בצעד זה.

למידע נוסף על משכנתאות

תהליך לקיחת משכנתא

משכנתאות לכיסוי חובות

לפרטים נוספים, לשאלות ולקבלת הצעה אטרקטיבית למשכנתא משלימה בתנאים מועדפים, השאירו פרטים באתר. צוות אתר צוק הלוואות לכל מטרה יחזור אליכם עם הצעה משתלמת, ללא כל התחייבות או עלות מצדכם.