משכנתא

קניית דירה היא אחד הצעדים המשמעותיים ביותר בחייו של אדם. מדובר בסכום כספי לא מבוטל שרוב האנשים לוקחים מהבנק וצריכים להחזיר אותו לאורך שנים, עם התחייבות לעמידה בהחזרים ובתנאים שהעמיד בפניהם הבנק.

כאן תוכלו לקבל מידע ומילון מונחים מעולם המשכנתאות, להבין את השורות הקטנות ואת המשמעות של כל מסלול מתוך מגוון מסלולי ההלוואה שמעמיד בפניכם הבנק.

זוג יושב מול יועץ משכנתא

 

איך לוקחים משכנתא

מאחר ומדובר בהליך שכרוך בו סכום כספי גבוה, גם הבנקים אינם מקלים ראש במתן ההלוואה ולפני שייכנס הכסף לחשבונכם תעברו תהליך לא קצר, הכורך בתוכו אישורים שיהיה עליכם להגיש, בדיקת הרקע הפיננסי שלכם ויכולת ההחזר החודשי, בדיקת זכאות למשוחררי צה"ל, בדיקת הנחות אפשריות בהתאם למצב המשפחתי וכדומה.

רבים מבצעים את ההליך הזה בליווי יועץ למשכנתאות, מאחר ומדובר בסוגיות בנקאיות מורכבות ומסלולי הלוואה שבחירה שגויה שלהם יכולה לייקר את המשכנתא באופן משמעותי.

עלות משכנתא

כדי להקים הלוואת משכנתא יש לקחת בחשבון שמדובר בהליך שכרוך בעמלה. זהו סכום קבוע המצוי בכל הבנקים למשכנתאות. עלות פתיחת תיק משכנתא עומדת, נכון למשכנתא 2015, על 0.25% מערך ההלוואה. אם מדובר בסכום הלוואה קטן יגבה הבנק עמלת מינימום בסכום של 500 ₪ וכשמדובר בסכום הלוואה גבוה, קיימת תקרת עמלה בסכום של 6000 ₪.

מדריך ללקיחת משכנתא

כדי לקחת משכנתא באופן הנכון ביותר, חשוב לבצע את ההליך צעד אחר צעד ובאופן מסודר. כאמור, מדובר בהוצאה גבוהה שצריך להחזיר אותה.

עם מדריך ללקיחת משכנתא תוכלו ללמוד על הטפסים שאותם עליכם להגיש, על המסלולים שניתן לבחור מהם ועל תמהיל משכנתא, שהוא למעשה בחירה של מספר מסלולים במקביל, הליך שהא מקובל ואף מסייע בהפחתת סיכונים.

ראשית יש לבחון ולהבין מה העלות המדויקת של הנכס שאינה מתחילה ומסתיימת רק במחירה הדירה. לסכום זה נכנסים מרכיבים נוספים כמו הוצאות נוספות ביניהן פתיחת תיק בבנק, תשלום לשמאי שיעריך את הנכס וכדומה.

עליכם לדעת במדויק את הסכום להלוואה בו אתם מעוניינים, ובהמשך להבין מה יהיה ההחזר החודשי שלכם ואם תוכלו לעמוד בו, בהתאם לגובה ההכנסות שלכם. החישוב מתבסס גם על מקורות מימון אפשריים בעתיד, למשל גידול בהכנסה, ירושה וכדומה, וגם להיפך, אפשרות קיטון הכנסות, כמו במקרה של פיטורים מעבודה, ילד שנולד והגדיל את ההוצאות וכדומה.

עם כל המידע הזה עליכם לגשת לבנק ולבקש את ההלוואה הדרושה לכם, כולל הצגת זכאות ממשרד השיכון, תעודת זהות, אישורי הכנסה, נסח טאבו של הדירה וכיוצ"ב.

הוצאה נוספת שיש לקחת בחשבון היא הבטחונות שהבנק מבקש כנגד ההלוואה שהוא נותן. הבנק, בנוסף לערבים, יבקש מכם גם לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא, שבעצם מבטחת את ההלוואה שלכם. במסגרת ביטוח זה תתבקשו לדאוג לכיסוי ביטוחי לדירה וכן ביטוח חיים. גם אלו הוצאות שיש לקחת אותן בחשבון.

הכל על משכנתא

פורטל צוק פיננסים הלוואה לכל מטרה מסייע במתן מידע, כמו מדריך משכנתא, פרטים ופירוט המסלולים השונים, על כל היתרונות והחסרונות שלהם, כיצד לבנות תמהיל משכנתא נכון לכם, חידושים על משכנתא 2015 ועוד.

היתרון של הפורטל הוא ביכולת לספק מידע מרוכז ובעיקר לאתר עבורכם הצעות למשכנתאות משתלמות שיש בהן אלמנט ש חסכון בכסף.

בזכות הקשרים הענפים של נציגי הפורטל, הידע המקיף בתחום המשכנתאות ובדיקת כל פנייה לגופה ולעומק, אתם המרוויחים העיקריים, מקבלים הצעות שונות למשכנתא, מבצעים השוואת מחירים ונתונים נוספים ובוחרים במשכנתא הטובה היותר, הזולה ביותר והמתאימה לכם ביותר.

אתם חוסכים זמן חיפוש יקר כסף רב ומקבלים את כל המידע האפקטיבי ביותר על המשכנתאות.

מלאו את פרטיכם באתר עכשיו וההצעות יגיעו במהירות, ובתנאים שקשה יהיה לסרב להם.