חוק מתן הלוואות

כמעט כל אדם חווה במהלך חייו סיטואציות מסוימות, בהם הוא הזדקק לאשראי חיצוני כדי לרכוש מוצרים יקרים, לממן תשלומים דחופים או לשלם על הוצאות בלתי צפויות. למעשה, גם שימוש בכרטיסי אשראי, צ'קים בנקאיים וכניסה לאוברדרפט בבנק הם דוגמאות של הלוואות שנפוצות מאד בקרב הציבור.

אדם מגיש שטרות של כסף

מאפייני חוק מתן הלוואות

בשנים האחרונות, שוק האשראי בישראל מתפתח בצורה מהירה ומסלולים רבים נוספים של חברות חוץ בנקאיות הפכו להיות זמינים ללקוחות. אולם, דווקא סיטואציה זו של ריבוי שחקנים בשוק, שאמורה להיטיב עם הציבור, פוגעת לעיתים בלווים החלשים יותר שמתקשים להשוות בין המסלולים ומשלמים ריבית מופרכת על האשראי שלהם.

כדי להתמודד עם הסיטואציה, קובעי המדיניות בישראל חוקקו את חוק מתן הלוואות שמגביל את הריבית המקסימאלית שגופים גדולים כמו בנקים וחברות כרטיסי אשראי יכולים לגבות מהלווים. על פי חוקי הלוואות שנכנסו לתוקף בשנה שעברה, ישנו גובה ריבית מקסימאלית (כ-20%) כל חריגה היא בגדר עבירה פלילית.

אנו בפורטל צוק פיננסים מעוניינים לסייע לכם לקבל אשראי בתנאים המשתלמים ביותר בשוק. אם אתה רוצה לקחת הלוואה בתקופה הקרובה, השאר את פרטי ההתקשרות עמך ואנו ניצור קשר טלפוני במהירות האפשרית.