הלוואות לחקלאים

לענף החקלאות בארץ ישנה חשיבות גדולה מבחינת המדינה, וזאת בגלל המיקום הגיאוגרפי והמצב הגיאופוליטי המורכב של ישראל. כבר כאשר הקמת המדינה רק הייתה בשלבי התכנון הראשוניים שלה, התכנית הייתה להתבסס על חקלאות מקומית ולא להיות תלויים במדינות זרות. למרות שהכלכלה הגלובלית השתנתה במידה רבה מאז, ההסתכלות על ענף החקלאות היא דומה גם היום.

כסף שניתן כהלוואה

הלוואות לחקלאים

חקלאים חשופים לקשיים פיננסיים יותר מבעלי מקצוע אחרים וזאת בגלל מאפייני עונתיות של התוצרת החקלאית, פערי רווחים שנובעים משערי מטבע ועוד. בגלל שהמדינה מכירה בחשיבות היצור החקלאי בארץ, ישנן קרנות רבות בסיוע ממשלתי, אשר מאפשרות נטילת הלוואות לצורך מימון הון חוזר ופיתוח של אפיקי יצור נוספים. מדובר בדרך כלל על אשראי בנקאי שמתקבל בעזרת ערבות מדינה ובתנאים משתלמים למדי.

מעבר לכך, חקלאים שזקוקים להלוואה יכולים כמובן לפנות לאפיקים הסטנדרטיים כמו בנקים וגופים חוץ בנקאיים, אך לרוב, תנאי האשראי יהיו פחות אטרקטיביים מהקרנות הייעודיות לחקלאים והעסקים הקטנים.

במידה ואתה מעוניין להשוות בין הלוואות שונות לחקלאים, אנו באתר צוק פיננסים הלוואות לכל מטרה יכולים לקשר אותך עם יועצים בתחום. השאר את הפרטים האישיים שלך באתר ונחזור אליך במהירות האפשרית.