הלוואות למפעלים

מפעלים בכל הארץ מתלוננים על מצוקת אשראי קשה בגלל הבנקים החוששים לכספם, כדאי לדעת כי בנקים לא ממהרים להעניק הלוואות גדולות למפעלים, לכן גורמים שונים כגון מדינת ישראל דרך הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, התאחדות התעשיינים וקרנות מימון פילנתרופיות החלו להציע הלוואות למפעלים בתנאים אטרקטיביים.

עובדי מפעל מתייעצים בנושא הלוואה

תורמים לפיתוח הכלכלה הישראלית

מפעלים בישראל, בעיקר מפעלים קטנים ובינוניים, חייבים להשקיע משאבים עצומים בעסק כדי לחדש ציוד, לשכלל ולהרחיב קווי ייצור, לשווק בהצלחה לשווקים בינלאומיים חדשים ולהתמודד עם התחרות הגבוהה במשק ומצד יבואנים. המדינה מודעת לקשיים של התעשיינים לכן היא מציעה הלוואות נוחות בערבות המדינה למפעלים קטנים ובינוניים.

בנוסף, מפעלים יכולים לקבל הלוואות אטרקטיביות דרך הקרן שהוקמה על ידי התאחדות התעשיינים עם בנק מרכנתיל, הקרן מסייעת מדי שנה למפעלים בכל הארץ כדי שאלה יוכלו לצמוח, להתחרות בשווקים בינלאומיים בהצלחה, לשכלל את קווי הייצור ועוד.

כמו כן, מפעלים יכולים לקבל הלוואות נוחות מקרנות פילנתרופיות שונות, חלק גדול מהקרנות מנוהל על ידי הסוכנות היהודית. במסגרת המרכז לעידוד עסקים של הסוכנות היהודית אפשר לקבל הלוואות למפעלים בסכומים שונים לתקופה של עד 6 שנים, ישנן קרנות ייעודיות למפעלים הנמצאים בפריפריה, לדוגמה קרן גליל מערבי, קרן נס לעסקים באזור הנגב, קרן פיטסבורג לעסקים הממוקמים באזור כרמיאל ומשגב ועוד.

מפעלים הנמצאים במצוקה יכולים לפנות לבקשת סיוע מקרן הסיוע למפעלים במצוקה שהוקמה על ידי הממשלה, ההסתדרות והמעסיקים. עם זאת, כדאי לדעת כי ניתן לקבל מהקרן הלוואות רק למפעלים המעסיקים למעלה מ-20 עובדים, כל עוד המפעל ממוקם באזור עדיפות לאומית.

כדאי לדעת כי מפעלים יכולים לקבל הלוואות גם דרך קרן פועלים לעסקים, הקרן מתחרה בקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, יש קרנות ייעודיות נוספות שכדאי להכיר, לרוב הן מציעות סכומים נמוכים יחסית, ואפשר לנסות לקבל הלוואה גם בבנקים. לכן, חשוב לקבל החלטה נכונה לאיזה גוף פיננסי לפנות כדי לקבל הלוואה נוחה ובהתאמה לצרכיו הייחודיים ולמאפייניו של המפעל.

צוות היועצים של צוק פיננסים מסייע לעסקים רבים לקבל הלוואות ופתרונות מימון ואשראי נוספים, השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית, הייעוץ הראשוני ללא עלות או התחייבות מצדכם. אנו מכירים את שוק ההלוואות וברשותנו רשת קשרים ענפה עם כל הגורמים הרלוונטיים על מנת לסייע לכם לקבל את ההלוואה המתאימה והנוחה ביותר למפעל שלכם. השירות הינו בחינם וללא התחייבות.

לקריאה נוספת:

הלוואות לחלקאים

הלוואות ליצואנים

הלוואות לעידוד עסקים